link mail
Kontakt
linkedIn
Download


  • małe rozmiary

  • odporność na przeciążenia

  • łatwa obsługa

  • niski pobór mocy

  • korzystna cena

KTS - moduł ciśnieniowy

Ten moduł ciśnieniowy służy do pomiaru względnego nadciśnienia i podciśnienia w ciekłych i gazowych mediach o nieagresywnym charakterze. Przeznaczony jest przede wszystkim do budowy urządzeń, w których przestrzeń montażowa jest ograniczona i jednocześnie pożądane jest uzyskanie korzystnej ceny. Ze względu na niski pobór prądu nadaje się również do stosowania w urządzeniach zasilanych bateryjnie.

Moduł nie posiada zabezpieczeń mechanicznych ani elektrycznych i oczekuje się, że będzie chroniony w konstrukcji urządzenia końcowego. Medium ciśnieniowe podłączane jest za pomocą dyfuzora z tworzywa sztucznego o średnicy 5 mm. W przypadku wyższych ciśnień ten dyfuzor może być wyposażony w gwint M5. Mierzone medium styka się z następującymi materiałami: silikon, plastik polieteroimidowy, uszczelka fluorosilikonowa.

Ten element można przylutować bezpośrednio do płytki za pomocą złoconych pinów lub zastosować inną metodę połączenia elektrycznego. Moduł zamontowany za dyfuzorem ciśnieniowym jest samonośny, ale nie można

go mechanicznie obciążać innymi częściami.

Sam czujnik ciśnienia składa się z silikonowej membrany z półprzewodnikowymi rezystorami czujnikowymi. W przypadku mediów ciekłych przewodzących należy wziąć pod uwagę, że membrana pomiarowa nie jest galwanicznie oddzielona od zasilania.

Sygnał elektryczny z czujnika ciśnienia jest wzmacniany, kompensowany, kalibrowany i konwertowany na napięcie wyjściowe. Standardowy zakres wyjściowy to 0,5 ÷ 4,5 V. Po uzgodnieniu sygnał wyjściowy można ustawić niemal dowolnie w zakresie od 0 V do napięcia zasilania, które może mieścić się w zakresie od 5 do 15 V bez wpływu na dokładność pomiaru. Podczas kalibracji fabrycznej czujnik jest regulowany za pomocą rezystorów cienkowarstwowych i dlatego klient nie ma możliwości zmiany jego ustawienia.

Zalecamy stosowanie znormalizowanych zakresów ciśnień, patrz druga strona, ale po uzgodnieniu możliwe jest ustawienie dowolnego zakresu w zakresie określonych ciśnień, w tym symetryczne i asymetryczne kombinacje próżnia-nadciśnienie.

LinkedIN
copyright 2010 cressto.cz | Mapa strony | Portfolio |