link mail
Kontakt
linkedIn
Download


 • odporność na przeciążenia
  ustawienia oprogramowania
  wyjścia analogowe, cyfrowe i dwustanowe
  solidna konstrukcja
  ochrona IP65
  szeroki zakres temperatur
  możliwość wyposażenia w wyświetlacz

SR - inteligentny czujnik ciśnienia

Podstawowe dane techniczne o przetworniku ciśnienia

Nominalny zakres ciśnień± 10 kPa do 3MPa
Maks. nadciśnienie200 % nom. zakresu
(maks. 4MPa)
Częstotliwość próbkowania2,5Hz (50Hz)
Błądmaks. 0,5%
Błąd zerowej temperaturytyp. 0,1%
maks. 0,2 %/10°C
Błąd zakresu temperaturtyp. 0,1%
maks. 0,2 %/10°C
Operacyjny zakres temperatur z wyświetlaczem
.
-20 ÷ +85°C
-20 ÷ +70
(niekondensujący)
Temperatura medium-20 ÷ 100°C
Temperatura przechowywania z wyświetlaczem-25 ÷ 100°C
-25 ÷ 80°C
Napięcie zasilania5 ÷ 36V DC
Prąd zasilaniatyp. 4mA
Wyjście4 ÷ 20mA dwuprzew.
0 ÷ 20mA trójprzew.
0 ÷ 10V trójprzew.
0 ÷ 3V trójprzew.
RS232 czteroprzew.
RS485 czteroprzew.
USB czteroprzew.
otw. kolektor trójprzew.
przekaźnik czteroprzew.
Pozycja: pracadowolna
Ochronkamin. IP 65
Siła napięcia min. 1000V DC
Wagaok. 300g

ČSN EN 61326-1
Na życzenie klienta możliwość wykonania weryfikacji metrologicznej czujników w akredytowanym Centrum Serwisowym Kalibracji.

Instrukcje użytkowania

 • Przed podłączeniem czujnika do obwodu ciśnienia należy sprawdzić, czy mierzone ciśnienie odpowiada zakresowi nominalnemu czujnika. Nawet krótkotrwałe przeciążenie powyżej maksymalnego dopuszczalnego nadciśnienia może spowodować zniszczenie membrany pomiarowej!
 • Przed podłączeniem do obwodu ciśnienia należy sprawdzić rezystancję materiałów czujnika, które stykają się z mierzonym medium.
 • Podczas uszczelniania gwintu (teflon, pakuły) dla mediów płynnych należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ odkręcenie do zamkniętej objętości cieczy może doprowadzić do niekontrolowanego wzrostu ciśnienia, a tym samym do zniszczenia membrany pomiarowej!
 • Wszystkie urządzenia serii S są podłączane do obwodu elektrycznego w zwykły sposób. Zasilane są zawsze napięciem stałym z zakresu od 5 do 36V. Szczególnie w przypadku połączenia dwuprzewodowego należy wziąć pod uwagę, że napięcie to musi być dostępne na zaciskach czujnika, aby nie zasilało całej pętli.
 • Jeśli któryś z przewodów na listwie zaciskowej lub złączu nie jest używany, nie wolno go nigdzie podłączać, ponieważ jest on elektrycznie połączony z obwodami czujnika i nieprawidłowe podłączenie mogłoby spowodować błąd, awarię lub całkowite zniszczenie czujnika! Opis poszczególnych sygnałów jest zawsze podany na etykiecie.
 • Wszystkie obwody czujników, wyjścia analogowe i cyfrowe są połączone galwanicznie i współpracują ze wspólnym uziemieniem, zasilanie -Ucc. Wymaga to dokładnego rozważenia, zwłaszcza przy łączeniu wyjść analogowych i cyfrowych.
 • Wszystkie przewody są oddzielone dławikami 22uH i zabezpieczone warystorami przed krótkimi skokami wysokiego napięcia.
 • Numeracja przewodów odpowiada numeracji wewnętrznej listwy zaciskowej.
 • Zacisk nr 6 jest podłączony do metalowej skrzynki i służy jako ekran dla całego czujnika. Jest galwanicznie oddzielony od własnej elektroniki czujnika, testowana jest wytrzymałość na napięcie 1000 V DC.
 • Dla zastosowanych bloków zaciskowych dopuszczalny jest maksymalny przekrój przewodu 1 mm2. Szczególnie przy większej ilości podłączanych zacisków zalecamy stosowanie przewodów o mniejszym przekroju ze względu na ograniczoną przestrzeń wewnętrzną.

Schemat połączeń

Schemat połączeń


Czujniki podłącza się do obwodu elektrycznego w zwykły sposób. Zabezpieczone są przed odwróceniem polaryzacji zasilania za pomocą diody szeregowej. UWAGA! przy podłączaniu połączeń wieloprzewodowych, gdzie np. zamiana przewodów wyjściowych i zasilających może spowodować uszkodzenie czujnika.
Szczegółowy opis wszystkich wariantów podłączenia elektrycznego oraz przyporządkowania zacisków listwy zaciskowej i złącza wraz z opisem protokołu komunikacyjnego dla komunikacji szeregowej znajduje się w osobnym dokumencie, kliknij na obrazek aby go wyświetlić.

Konfiguracje wyjścia

Tabela wyjść, przyporządkowanie listwy zaciskowej i zacisków złącza

Konektor321      
Listwa zaciskowa12345678910
4 ÷ 20mA+Ucc-Ucc   case    
0÷20mA+Ucc-UccOut  case    
0÷10V+Ucc-UccOut  case    
0÷3V+Ucc-UccOut  case    
RS232+Ucc-Ucc RxDTxDcase    
RS485+Ucc-Ucc BAcase    
Wyjścia przełączające      Re1Re2OK1OK2

Rozmiary przetworniku ciśnienia

Rozmiary przetworniku ciśnienia
LinkedIN
copyright 2010 cressto.cz | Mapa strony | Portfolio |