link mail
Kontakt
linkedIn
Download


 • pomiar ciśnienia w gazach i cieczach
  szeroki zakres mierzonych ciśnień
  prosta obsługa
  wytrzymała konstrukcja
  zasilany bateryjnie
  niska konsumpcja

MSx - zestaw do mierzenia ciśnienia

Podstawowe dane techniczne o przetworniku ciśnienia

Typ urządzeniaMSKMSBMSM
Jednostka ciśnieniakPaBarMPa
Nominalny zakres ciśnień10100100011010011060
Max nadciśnienie50300200032020022080
Wyświetlane dane10.00100.010001.00010.00100.01.00010.0060.0
Błądmax.1% (0,5%)
Błąd temperaturymax. 0,3%/10°C
Operacyjny zakres temp. jednostki pomiarowej DMU0 ÷ 50°C (niekondensujące)
Operacyjny zakres temp. czujnika ciśnienia-20 ÷ 85°C , krótkotrwałe 100°C (niekondensujące)
OchronkaIP 41
Stała czasowa filtruok. 5s
Zasilaniebaterie 9V (PP3)
Konsumpcjatyp. 5mA
Żywotność bateriimin. 50 godz. pracy
Zewn. rozmiar jednostki pomiarowej DMU145 x 85 x 35 mm
Zewn. rozmiar walizeczki335 x 220 x 85 mm
Waga zestawu1,75kg

EMC – wg ČSN EN 61326-1

1000kPa = 10bar = 1MPa

Na życzenie klienta możliwość wykonania weryfikacji metrologicznej czujników w akredytowanym Centrum Kalbracyjnym.

Instrukcje użytkowania

 • Przed przystąpieniem do pomiaru dokładnie sprawdzamy, czy zakres ciśnień wybranej sondy ciśnieniowej odpowiada mierzonemu ciśnieniu. Nawet krótkotrwałe przeciążenie powyżej dopuszczalnej granicy może spowodować zniszczenie membrany pomiarowej! Jeśli nie mamy pewności, użyjemy sondy o wyższym zakresie ciśnienia. W przypadku mediów niestandardowych sprawdzimy odporność materiałów - stal nierdzewna klasa 17.348. ceramika z tlenku glinu i uszczelki Viton.
  UWAGA !!! Sonda ciśnieniowa o zakresie 10 kPa może być stosowana tylko do mediów nieagresywnych, ponieważ wykorzystuje membranę silikonową !!! W razie potrzeby skontaktuj się z producentem.
 • Przed montażem należy podłączyć sondę ciśnienia do modułu pomiarowego DMU-S za pomocą złącza. Naciśnij przycisk „ON-OFF”, aby uruchomić urządzenie. Po krótkiej stabilizacji obwodów pomiarowych resetujemy dane. Gdy zapewnione jest zerowe ciśnienie wlotowe, procedura zerowania jest uruchamiana przez naciśnięcie klawisza „ZERO”. Proces ten trwa kilka sekund i jest sygnalizowany miganiem wszystkich miejsc dziesiętnych. Nigdy nie rozpoczynaj zerowania podczas pomiaru! Jeśli napięcie akumulatora jest niewystarczające, na wyświetlaczu pojawi się symbol „LO BAT”. W takiej sytuacji baterie należy wymienić, ponieważ wyniki pomiarów mogą być zniekształcone. Po wymianie baterii zawsze włączaj i wyłączaj urządzenie przyciskiem „ON OFF” i wykonaj reset.
 • Następnie usuwamy konektor i wkręcamy sondę w mierzone miejsce. Zalecamy użycie płaskiej uszczelki aluminiowej lub uszczelki wielokrotnego użytku z dwoma pierścieniami typu „O”. Jeśli używasz uszczelki z taśmą teflonową, nigdy nie wkręcaj sondy w zamkniętą objętość cieczy, np. wypełniony spaw itp. !!! Sprężanie cieczy w niekontrolowany sposób zwiększa ciśnienie i może łatwo zniszczyć membranę pomiarową! Sondę dokręcamy tylko kluczem o rozmiarze 27. Po zamontowaniu sondy złącze jest ponownie podłączane i przyrząd jest gotowy do pomiaru.
 • W przypadku konieczności włączenia filtrowania czasowego mierzonego sygnału należy przytrzymać przycisk „ZERO” przy wyłączonym urządzeniu i włączyć urządzenie przyciskiem „ON-OFF”. Funkcja filtra jest wskazywana przez migający dwukropek między drugą a trzecią cyfrą na wyświetlaczu. Aby anulować tę funkcję, wyłącz urządzenie i włącz ponownie bez przytrzymywania przycisku „ZERO”.
 • Jeżeli DMU-S wyposażony jest w wyjście analogowe, można do niego podłączyć rejestrator lub rejestrator danych lub podłączyć do komputera. Rezystancja wejściowa nadążnego urządzenia powinna być większa niż 10 kΩ. Wyjście jest odporne na trwałe zwarcie.
LinkedIN
copyright 2010 cressto.cz | Mapa strony | Portfolio |