link mail
Kontakt
linkedIn
Download


  • pomiar różnicy ciśnień gazów i cieczy
    prosta obsługa
    zasilany bateryjnie
    niska konsumpcja
    korzystna cena

MST - zestaw do pomiaru różnicy ciśnień

Zestaw pomiarowy MST przeznaczony jest przede wszystkim do pomiaru różnic ciśnień w instalacjach ogrzewania wodnego. Umożliwia bezpośredni pomiar strat ciśnienia na całych budynkach lub na poszczególnych odgałęzieniach lub odcinkach dystrybucji z wodą grzewczą. Oczywiście podobne pomiary można wykonać w instalacjach z ciepłą i zimną wodą użytkową lub sprężonym powietrzem lub innymi gazami. Za pomocą tego zestawu pomiarowego można również przeprowadzić pomiar kontrolny różnicy ciśnień na kryzach do pomiaru przepływu. Nie ma jednak możliwości wykonania przeliczeń matematycznych mierzonych wielkości, np. obliczenia pierwiastka kwadratowego itp. Pomiar wykonywany jest za pomocą specjalnego wariantu miernika DMU-T z dodatkowym złączem trójdrożnym. Urządzenie przeznaczone jest przede wszystkim do pomiarów eksploatacyjnych i nie zaleca się jego stałego podłączania do obwodów ciśnieniowych, zwłaszcza dla mediów o wysokiej temperaturze. Zastosowane materiały pozwalają na pomiar ciśnienia gazów i cieczy, które muszą być nieagresywne.

Miernik DMU-T zasilany jest baterią PP3 9V

i jest zamontowany w plastikowej obudowie wykonanej z ABS. Sterowanie odbywa się za pomocą przycisków na klawiaturze foliowej, które włączają/wyłączają urządzenie, rozpoczynają dowolną korektę zera oraz włączają filtr czasowy, który umożliwia odczyt wartości średniej przy pulsującym ciśnieniu na wlocie. Urządzenie wyposażone jest z tyłu w folię magnetyczną do mocowania na płaskiej powierzchni wykonanej z materiału ferromagnetycznego. Ponieważ dodatkowe mocowanie jest stosunkowo ciężkie, a węże łączące są stosunkowo sztywne, należy zwrócić należytą uwagę na mocowanie urządzenia.

Dane cyfrowe zmierzonego ciśnienia są wyświetlane na 3,5-cyfrowym wyświetlaczu LCD w jednostkach podanych na etykiecie przyrządu z rozdzielczością 0,1% zakresu nominalnego. Wykonane na zamówienie urządzenie może być wyposażone w wyjście analogowe o nominalnym zakresie 1V. Po uzgodnieniu urządzenie może być dostarczone skalibrowane w innych jednostkach ciśnienia.

Wszystkie elementy tego zestawu są starannie przechowywane w praktycznej plastikowej walizce z piankową wyściółką.

LinkedIN
copyright 2010 cressto.cz | Mapa strony | Portfolio |